Svobodní jsou pro volný trh v taxislužbách

08. 02. 2016

V pondělí 8. 2. blokují od brzkého rána necelé dvě stovky taxikářů svými vozy pražskou magistrálu. Protestují proti maximální povolené ceně za kilometr a novým službám fungujícím skrze mobilní aplikace.

Svobodní jsou pro volný trh v taxislužbách

Svobodní podporují trh taxislužeb bez zbytečných regulací. Alternativní služby zprostředkovávající převoz lidí (například Uber) zajišťují občanům nižší cenu a často i větší komfort. Jejich zakazování by tedy šlo proti zájmu všech, kteří taxi využívají. Řešení se nabízí spíše z druhé strany – deregulovat trh s oficiálními taxislužbami, aby na něj mohlo vstoupit více lidí a i současní řidiči mohli snížit náklady a stát se konkurenceschopnějšími díky nižší ceně.


„Doufáme, že se Magistrát nenechá tímto postupem taxikářů vydírat. Šlo by to totiž proti zájmům občanů, kteří teď mají možnost cestovat taxi za nižší cenu,“ komentoval dění pražský předseda Svobodných Pavel Štross.


Forma protestu, kterou si pražští taxikáři vybrali, je nevhodná. Blokují dopravu řidičům, kteří nemají s jejich sporem nic společného. Očekáváme, že se povede magistrálu co nejdříve a bez komplikací zprůjezdnit.