Nová reality show: Výměna starostů

19. 04. 2016

Pouze na TV Praha 12. Ano, je to sarkastické, ale v podstatě to vystihuje realitu. V koaliční smlouvě mezi Hnutím ANO, ČSSD a Změnou pro Prahu 12 byla výměna starostů zahrnutá a unikát je na světě.

Nová reality show: Výměna starostů

Marně hledám obdobu tohoto nesmyslu.

Je to v podstatě výsměch. Volby vyhrálo ANO, ale jak sami nově zvolení zastupitelé deklarovali, cítili se zde jako nováčci. Naproti tomu známá zastupitelka ze Změny pro Prahu 12, Daniela Rázková, volby nevyhrála ani zdaleka, ale stala se starostkou, a to díky koaliční dohodě toto umožňující. A to na dva roky, přičemž zastupitelé z ANO během těchto uplynuvších dvou let „nabrali zkušenosti“ a stanou se ti, kdo budou u kormidla. Chce Hnutí ANO vůbec jít do toho? Co na to současný místostarosta a lídr kandidátky Hnutí ANO, Michal Pinc?

Je to směšné a nemá to obdoby. Znáte cimrmanovské „výměna mečů“? To není podle mě vůbec vtipné. Výměna starostů v žádném případě není nic formálního a neoficiálního, jako když se střídají hráči na hřišti, kteří si plácnou rukou a jdou kopat do balónu dál.

Žádná ze stran, která do voleb na Praze 12 šla, nedeklarovala takové střídání. My, Svobodní, máme perfektně zvládnutou agendu hospodárné a šetrné samosprávy, která jde vstříc občanům. Prosperita místních obyvatel a klidný život v naší městské části je vždy na prvním místě. Ne nějaké „čachry machry“.

Autorem je Josef Novotný, koordinátor Prahy 12