Do nového roku s úsměvem (nejen v Praze)

06. 01. 2016

Pevně věřím, že většina z vás oslavila Štědrý den v kruhu rodinném nebo mezi svými přáteli. Ve firmách se pořádaly vánoční večírky nebo silvestrovské oslavy. Vítali jsme rok 2016 a pro mě osobně to znamená již brzy vstup do dvacátého sedmého roku života. Leccos se změnilo od roku 1989, kdy jsem se narodil, ale to vám snad nemusím ani připomínat.

Do nového roku s úsměvem (nejen v Praze)

Jak jdou léta, tak se ptám, budou naši „Ježíšci“ bohatší a bohatší? Budeme vítat nové roky s nadějí, že bude lépe než minulý rok? Lepším indikátorem není nic jiného než naše vlastní peněženka, samozřejmě. Každý rozumný člověk chce, aby v ní více zbylo a abychom si mohli našetřit na dárky pro děti nebo na vnoučata.

Většina našich měst bohužel hospodaří nerozumně. Vidět to můžeme každý sám, stačí se podívat na rozpočet naší krásné Prahy nebo vaší domovské městské části.

Vypadá to, jakoby si někteří politici hráli na Ježíšky, ale utrácí peníze, které ještě ani nevydělali. A někteří si nechají nějaký ten „dáreček“ stranou sobecky pro sebe.

Nechci do toho tahat politiku. Chci vám říct něco pozitivního. Řešením je svoboda. Svoboda a zase svoboda. To je to, po čem lidé volali v roce, kdy já se narodil. Nenechme tyto ideály zemřít.

Přeji Vám úspěšný a úžasný rok 2016. Přeji vám víru, zdraví, splněné cíle, pokoru, lásku a štěstí. A přeji vám především klid.

 

Ing. Josef Novotný

Koordinátor Svobodných na Praze 12 a 16.

PS: Závěrem bych snad přál Svobodným úspěch v krajských volbách. Bude to napínavé.