Co se bude hrát v Branickém divadle?

02. 03. 2016

Co se bude hrát v Branickém divadle? Právě teď to probírá Komise pro kulturu a volný čas. Jednání mělo být veřejnosti uzavřené, podle zpráv "zevnitř" se to sice nakonec formálně nepodařilo, nicméně náš koordinátor Alois Sečkár, který spořádaně reagoval na první výzvu k odchodu, to již nezaznamenal.

Co se bude hrát v Branickém divadle?

Je však s podivem, že to vůbec bylo třeba řešit. Zatímco takoví developeři své miliardové stavební projekty prezentují předem bez obav veřejně, co se bude hrát v divadle zrekonstruovaném Prahou 4, mělo být přísně tajné, dokonce natolik, že zastupitelé, kterým byly svěřeny materiály, dostávali podepsat mimořádnou mlčenlivost. Prý na výslovné přání jednoho ze zájemců. Takový projekt měl být okamžitě vyřazen a jednat se mělo jen o těch, kteří se jejich tvůrci nebojí představit veřejnosti. Pro ni se bude jednou hrát - nebo třeba v jejím jménu zájmu žádat granty…

Koordinátor pobočky Praha 4 Alois Sečkár k tomu říká: "Chápu nutnost utajit citlivé informace, jako jsou zcela konkrétní finanční plány uchazečů. Lidé by však měli vědět, zda se - zjednodušeně řečeno - bude v jejich Branickém divadle chodit na balet nebo do kabaretu a na kolik to přijde rozpočet městské části. Zároveň mě nyní mrzí, že jsem nevytrval do formálního hlasování o vyloučení veřejnosti, které ukázalo, že komise vlastně smýšlí stejně."